O nas

Program Rzetelna Firma powstał w kwietniu 2008 roku. Od początku istnienia cieszył się dużym zainteresowaniem firm, chcących pokazać, że skuteczny biznes można prowadzić uczciwie. Przedsiębiorcy zgłaszali się z zapytaniami, jak mogą otrzymać Certyfikat. Program, a wraz z nim liczba uczestników, stale rosły, dlatego też aby zapewnić najwyższej jakości obsługę i zarządzanie programem, w 2009 została utworzona spółka Rzetelna Firma. Jej założycielem i głównym udziałowcem jest Maciej Kaczmarski.

Dziś program Rzetelna Firma obejmuje większość branż w Polsce, a posiadaniem certyfikatu szczyci się ponad 46 000 firm z całego kraju.

Naszym głównym celem jest rozwój programu „Rzetelna Firma” poprzez:

  1. Promowanie etyki w biznesie
  2. Prezentowanie opinii małych i średnich przedsiębiorstw
    będących Uczestnikami programu w ważnych kwestiach gospodarczych.

Cel ten staramy się realizować poprzez umożliwienie budowy pozytywnego wizerunku oraz podkreślanie wiarygodności biznesowej przedstawicieli małego i średniego biznesu w naszym kraju.

W ramach programu Rzetelna Firma przyznawane są prestiżowe wyróżnienia: Certyfikat Rzetelności i Złoty Certyfikat Rzetelności. Na stronach internetowych Uczestników umieszczane są banery Rzetelna Firma dzięki, którym każdy konsument może w dowolnej chwili, łatwo i szybko sprawdzić wiarygodność firm biorących udział w programie.

złoty certyfikat rzetelności

Ważną rolę dla spółki pełni aktywność na polu edukacyjnym. Opiera się ona między innymi o działalność badawczą, w tym publikację wyników badań dotyczących potrzeb i oczekiwania konsumentów. Z drugiej strony w ramach programu Rzetelna Firma staramy się prezentować opinie przedsiębiorców w sprawach dotyczących sytuacji gospodarczej kraju. Dla Rzetelnej Firmy istotna jest również społeczna odpowiedzialność biznesu czego przejawem jest stały sponsoring kultury, sportu oraz wsparcie dla inicjatyw społecznych:

Rzetelna Firma jest sponsorem LOTTO RALLY TEAM
Rzetelna Firma jest sponsorem LOTTO RALLY TEAM

 

Wspieramy działalność fundacji Chcę Pomagać - www.chcepomagac.org
Wspieramy działalność serwisu charytatywnego Chcę Pomagać – www.chcepomagac.org

 

Zadaniom Rzetelnej Firmy patronuje największe w Polsce biuro wyspecjalizowane w usługach zarządzania informacją gospodarczą – Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA.
Krajowy Rejestr Długów wystawia Certyfikaty Rzetelności umożliwiając weryfikację firm on-line 24h na dobę.