Biuro Informacji Pożyczkowej, parabanki, pożyczki

W ostatnim czasie do mediów powróciła sprawa Biura Informacji Pożyczkowej. W programie Interwencja, emitowanym w Polsacie pojawił się materiał dotyczący tej firmy, w którym pojawił się logotyp naszego Programu Rzetelna Firma, co mogłoby sugerować, że BIP nadal jest uczestnikiem programu. Wyjaśniamy – nie jest.

Materiał telewizji Polsat dostępny jest on line w oficjalnym serwisie magazynu Interwencja do obejrzenia tutaj.

Śpieszymy zatem poinformować oficjalnie, że w/w firma nie posiada już aktywnego certyfikatu Rzetelna Firma od kilku miesięcy, m.in. z powodu wpisu do Krajowego Rejestru Długów.

O tym fakcie, każdy z Państwa, może bezpłatnie przekonać się sprawdzając wizytówkę firmy tutaj, w naszym Katalogu na stronie: www.katalog.rzetelnafirma.pl lub klikając w aktywny banner na stronie internetowej firmy:

Zasady weryfikowania aktualności certyfikatu opisywaliśmy w jednym z naszych ostatnich wpisów na blogu, który przeczytać można tutaj.

Jako organizator programu Rzetelna Firma stawiamy sobie za cel maksymalną wiarygodność dostarczanych przez nas informacji. Dlatego też nasz Dział Jakości na bieżąco weryfikuje uczestników programu. Podmioty, które nawet w najmniejszym stopniu nie spełniają założeń programu, są informowane o nieprawidłowościach, a w skrajnych przypadkach wykluczane automatycznie.

Ostatnie doniesienia medialne dotyczące firm finansowych, parabanków, instytucji udzielających pożyczek skłania nas także do wyrażenia rekomendacji, aby ze zdwojoną uwagą weryfikować podmioty prowadzące taką działalność.

Pragniemy także zapewnić, że nasz Dział Kontroli Jakości sprawdza, w niektórych przypadkach kilkukrotnie w ciągu jednego miesiąca, każdy sygnał dotyczący możliwych nieprawidłowości w firmach o wspomnianym charakterze działalności. Dopóki jednak nie ma zweryfikowanych podstaw do wykluczenia firmy z udziału w Programie Rzetelna Firma, np. prawomocnego wyroku sądu, wpisu do Krajowego Rejestru Długów lub rażącego dowodu na łamanie Kodeksu Etycznego Rzetelnych Firm, nie podejmujemy pochopnych kroków wykluczających jakiekolwiek firmy z programu.

Zatem raz jeszcze pragnę podkreślić, że stale monitorujemy wszelkie przypadki i rekomendujemy dogłębną weryfikację podmiotów, którym zamierzacie Państwo powierzyć swoje pieniądze. Zapraszam także do lektury materiału ekonomisty Witolda Gadomskiego w poruszonym przez nas temacie – Shadow Banking, czyli kto jest bankiem, a kto udaje.

Spokojnego inwestowania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ