Pomagamy tworzyć Pokoje Życzliwości

Jak zapomnieć o chorobie będąc dzieckiem i przebywając w szarym szpitalu, nie mając przy sobie rodziców? Na to pytanie odpowiedzieliśmy sobie bardzo szybko. Kiedy dowiedzieliśmy się o inicjatywie Stowarzyszenia Pozytywne.com, polegającej na tworzeniu w polskich szpitalach Pokoi Życzliwości, postanowiliśmy wesprzeć ten szczytny cel.

Projektowi Stowarzyszenia patronuje wrocławski Urząd Miasta. Docelowo w ciągu najbliższych kilku lat ma powstać 379 takich pokoi – po jednym w każdym powiecie. Mieliśmy zaszczyt sponsorować powstanie jednego z dwóch pierwszych pokoi we Wrocławiu, w szpitalu przy ul. Kamieńskiego. Pokój jest jedyny w swoim rodzaju. Został podzielony na cztery strefy: artysty, zabaw, edukacji oraz czytelnię (według tej koncepcji będą powstawały kolejne pokoje). Dzięki temu mali pacjenci w otoczeniu kolorowych ścian nowopowstałej świetlicy, chociaż na chwilę będą mogli zapomnieć o chorobie i bawić się samodzielnie lub wziąć udział w warsztatach organizowanych przez opiekunów. Do dyspozycji dzieci poza sprzętem audiowizualnym, komputerami są m.in. gry edukacyjne, liczne zabawki czy wypełniona po brzegi książkami biblioteczka. Pomieszczenie spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, posiada nowoczesny wygląd, a przy tym jest przytulne. Wygodne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę – to tylko niektóre elementy, które gwarantują przyjemny klimat w tym miejscu i tak potrzebne poczucie bezpieczeństwa. Jesteśmy pewni, że w tej świetlicy zagości optymizm i radość, które pomogą chorym dzieciom w tych trudnych dla nich chwilach.

Mając na uwadze małych pacjentów, zostaliśmy strategicznym partnerem akcji. Pomagamy Stowarzyszeniu Pozytywne.com w zdobywaniu funduszy na realizację Pokoi Życzliwości w polskich szpitalach. Pomóc można w bardzo łatwy sposób. Na stronie http://rzetelnafirma.chcepomagac.org/76,stworz-z-nami-kolejny-pokoj-yczliwosci,9,cele.html zbieramy pieniądze na potrzeby inicjatywy. W tym miejscu każda firma, osoba może dołożyć swoją cegiełkę i polecić akcję znajomym poprzez mechanizmy społecznościowe. Dzięki temu możemy szybko zostać wspólnie dostrzeżeni, a inni przedsiębiorcy będą mogli dołączyć do akcji. Firmy, które są zainteresowane wsparciem fundacji mogą to zrobić na trzy sposoby: przekazać 1% podatku, dokonać wpłaty bezpośredniej lub zgłosić się na wolontariat.

Jednym z pięciu przykazań Rzetelnej Firmy zawartych w Kodeksie Etycznym jest wyznaczenie innego celu poza zyskiem, dlatego budujmy razem Pokoje Życzliwości.

Zachęcamy członków programu Rzetelna Firma i innych polskich przedsiębiorstw do przystąpienia do inicjatywy w myśl hasła: Rzetelni są życzliwi. Chcemy tym samym pokazać innym, że niesienie pomocy jest możliwe i nie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Ważny jest każdy gest. Jeśli płynie z dobroci serca, ma ogromne znaczenie – szczególnie dla najmłodszych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ