Sposób na jesienną chandrę? Być bardziej życzliwym…

21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą World Hello Day. Uchwalone kilkadziesiąt lat temu w Stanach Zjednoczonych święto, będące wezwaniem do pokoju na świecie, stało się zwyczajem podchwyconym przez inne kraje. W Polsce obchody święta życzliwości zapoczątkował Wrocław. Od 2006 w tym mieście organizowane są happeningi, koncerty, czy akcje charytatywne. W tym roku było podobnie. Wszystko po to, abyśmy promowali życzliwość i zachęcali do czynienia dobrych uczynków.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem: Dzień Życzliwości. Znajdź się wśród życzliwych. Przez cały czas trwania akcji wolontariusze zachęcali wrocławian do okazywania życzliwości. Pojawiali się w różnych punktach miasta z charakterystycznymi transparentami, koszulkami i różowymi okularami, nakłaniając przechodniów do spojrzenia na świat przez różowe okulary i uśmiechania się na co dzień do siebie. Rozdawali również darmowe przytulasy, będące znakiem rozpoznawczym akcji. Podsumowaniem szeregu wydarzeń towarzyszących Dniu Życzliwości był koncert w jednym z wrocławskich klubów, podczas którego zagrali Indios Bravos i laureaci konkursu Kawałek Wrocławia – w tym zwyciężczyni: Marcelina. W międzyczasie odbyła się licytacja, mająca na celu zebranie pieniędzy dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W aukcji aktywnie uczestniczył nasz Prezes, któremu udało się wylicytować dwie lalki wykonane przez podopiecznych Fundacji.

Szóste obchody Dnia Życzliwości można uznać za udane. Mamy nadzieję, że ta szczytna idea przetrwa jak najdłużej. W sumie każdy dzień jest odpowiedni do czynienia dobra wobec siebie nawzajem. Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Nie zapominajmy więc o przyjaznych gestach na co dzień. Życzliwość to mało kosztowna inwestycja. W budowaniu relacji międzyludzkich jest jednak niezbędnym elementem. Jako Rzetelna Firma i Krajowy Rejestr Długów chętnie wspieramy życzliwe inicjatywy. Mając na uwadze dobro małych pacjentów, zostaliśmy strategicznym partnerem akcji Stowarzyszenia Pozytywne.com, polegającej na tworzeniu w polskich szpitalach Pokoi Życzliwości. Pomagamy w zdobywaniu funduszy na ich realizację. Kilka tygodni temu w szpitalu na wrocławskim Brochowie otworzyliśmy pierwszy taki pokój. Jego sponsorem był nasz patron – Krajowy Rejestr Długów. Niedawno mieliśmy okazję otworzyć drugi Pokój Życzliwości, przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Pomóc można w bardzo łatwy sposób. Na stronie www.rzetelnafirma.chcepomagac.org każda firma, osoba może dołożyć swoją cegiełkę i polecić akcję swoim partnerom i znajomym. Dzięki temu – w myśl hasła: Rzetelni są życzliwi – zachęcamy członków programu Rzetelna Firma i innych polskich przedsiębiorstw do przystąpienia do tej życzliwej inicjatywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ