Sprawdź a unikniesz kłopotów

Warto dmuchać na zimne, nie tylko w czasach kryzysu. W dodatkowym ubezpieczeniu się przed potencjalnymi problemami z zatorami płatniczymi może pomóc Rzetelna Firma. Dzięki naszemu certyfikatowi można w dowolnym momencie (24 godziny na dobę) przekonać się o uczciwości biznesowej potencjalnego partnera biznesowego. Rzetelność wybranej firmy można sprawdzić na kilka sposobów. Przede wszystkim przez weryfikację aktualności certyfikatu umieszczonego na jej stronie internetowej (wystarczy kliknąć w baner z logo Rzetelna Firma). Drugą możliwością jest wpisanie indywidualnego kodu z drukowanej wersji certyfikatu (np. jeśli firma nie ma własnej strony internetowej). Wreszcie w celu weryfikacji można skorzystać z naszej najnowszej usługi – Katalogu Rzetelnych Firm.

Dlaczego w ogóle powinniśmy zwracać uwagę na certyfikaty? Ponieważ w biznesie warto trzymać się zasady ograniczonego zaufania. Przed zaangażowaniem się we współpracę z daną firmą nie można myśleć jedynie o potencjalnych zyskach. Tak naprawdę dobrym podejściem jest oszacowanie nie tylko korzyści ale i ryzyka potencjalnej współpracy. Z realizowanych przez nas badań wynika, że aż 26 proc. firm nie sprawdza potencjalnych kontrahentów (czyli co czwarta), a kolejne 36 proc. weryfikuje wiarygodność tylko w przypadku kluczowych dla nich kontraktów (związanych zwykle z wysokimi kwotami całkowitymi).

Sprawdzenie możliwości kontrahenta w kontekście wywiązania się z umowy jest ważne dla każdego kto prowadzi biznes. Obecnie weryfikacja potencjalnego partnera biznesowego jest znacząco łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu. Możecie poczytać opinie na forach internetowych, skontaktować się z innymi firmami współpracującymi wcześniej z waszym potencjalnym kontrahentem lub skorzystać z Katalogu Rzetelnych Firm.

baner certyfikatu rzetelna firma na stronie internetowej
baner programu na stronie internetowej

Informacje zawarte w Katalogu mówią nie tylko o uczestnictwie w programie certyfikowanych firm, ale potwierdzają również że, firma którą sprawdzamy nie znajduje się na liście dłużników Krajowego Rejestru Długów. To tym ważniejsze, ponieważ KRD jest największym w Polsce biurem informacji gospodarczej. Dzięki niemu możecie zweryfikować:

• formę prawną podmiotu
• pełną nazwę firmy
• NIP
• dane kontaktowe
• nagrody i wyróżnienia
• branżę
• opis firmy
• dojazd do siedziby firmy
• pobrać aktualny certyfikat rzetelności firmy (dane na stronie internetowej są aktualizowana raz na dobę)

indywidualny kod certyfikatu rzetelna firma
indywidualny kod certyfikatu

Katalog Rzetelnych Firm jest niczym innym jak internetową bazą danych, w której prezentowane są firmy uczestniczące w Programie Rzetelna Firma, czyli spełniające określone warunki przejrzystości własnych działań oraz przestrzegające Kodeksu Etycznego Rzetelnych Firm. Katalog stanowi swoistą nieodpłatną bazę wiarygodnych kontrahentów z podziałem na branże, regiony, itp.

3 KOMENTARZE

  1. […]   W budowlance rzeczywiście nie było ostatnio najlepiej o czym pisał nasz patron – Krajowy Rejestr Długów jakiś czas temu. Też zauważyliśmy, że w tym sektorze i w branżach pokrewnych, np. deweloperce, nie jest najlepiej – choć kontrahenci upadających firm mogą się przed tym zabezpieczać. Tu przykład wrocławskiego dewelopera – Religa Development, który problemy miał od dłuższego czasu. Gdyby kontrahenci i klienci firmy wcześniej sprawdzili informacje o tym deweloperze w naszych bazach, część z nich uniknęłaby kłopotów. Co to oznacza? Jak zwykle – sprawdzać na wszystkie możliwe sposoby (polecam tekst na ten temat) […]

  2. Muszę powiedzieć, że jak na 8 lat działalności, to mam i tak szczęście do firm, z którymi współpracujemy, ponieważ zdarzyło się zaledwie kilka razy, aby klient nam nie zapłacił za wykonana usługę. Dziś jednak zwracam uwagę na posiadane certyfikaty, które podnoszą wiarygodność firmy, aby zminimalizować ryzyko nawiązania współpracy z nieuczciwa firmą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ